معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قم: تحلیل درست آمار نقش مهمی در ارائه راهکارها و سیاست گذاری ها دارد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قم: تحلیل درست آمار نقش مهمی در ارائه راهکارها و سیاست گذاری ها دارد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قم گفت: هر دستگاهی آمار مختلفی از طلاق در قم ارائه می کند که این امر باید مورد بررسی قرار گیرد و دوگانگی از بین برود چون تحلیل درست آمار نقش مهمی در ارائه راهکارها و سیاست گذاری ها دارد.

57432

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قم، سید محمد رضا‌ هاشمی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان قم بر یکسان سازی آمارهای طلاق در استان تاکید کرد و گفت: هر دستگاهی آمار مختلفی از طلاق در قم ارائه می کند که این امر باید مورد بررسی قرار گیرد و دوگانگی از بین برود.

وی با طرح این مطلب که تحلیل درست آمار نقش مهمی در ارائه راهکارها و سیاست گذاری ها دارد بیان کرد:  علت های مختلف طلاق از جمله نقش فضای مجازی، وضعیت اشتغال و معیشت، اعتیاد و سایر موارد باید مورد بررسی قرار گیرد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قم با بیان این که آمار طلاق های غیر بومی ها در قم می بایتسی مشخص شود تصریح کرد: زوج هایی از استان های دیگر برای طلاق به شهر قم مراجعه می کنند که باید به صورت تفکیکی طلاق بومی استان اعلام شود.

رضا سیار فرماندار قم:

طرحی بازگشت مجدد به زندگی در قم اجرایی خواهد شد

فرماندارقم گفت: با هماهنگی‌ و هم افزایی دستگاه ها، محتواسازی با اجرای برنامه های مختلف در زمینه ترغیب و تشویق جوانان به ازدواج و دوری از طلاق درقم صورت گیرد.

رضا سیار اظهار داشت: باید در محتواها به موضوع های مختلف از جمله جلوگیری از طلاق، فرهنگسازی در واسطه گری بین زوج ها، ازدواج آسان و برگزاری دوره های آموزشی تاکید شود. دراین راستا باید با استفاده از ظرفیت رسانه های جمعی به معرفی زوج های موفق به عنوان الگو به سایر جوانان بهره برد.

وی از تهیه طرحی به عنوان بازگشت مجدد به زندگی گفت: این طرح توسط فرمانداری قم تهیه شده است و آماده هستیم با استفاده از توان دستگاه های متولی از جمله بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی قم و سایر نهادها آن را اجرایی کنیم.

فرماندار قم ادامه داد: بسیاری از افرادی که بعد از طلاق برای جداسازی یارانه ها به فرمانداری مراجعه می کنند از طلاق پشیمان هستند.

سیار خاطرنشان کرد: آماده هستیم روند جداسازی یارانه های زوج های طلاق گرفته را به عقب بندازیم تا با برگزاری مشاوره ها در فرمانداری زمینه بازگشت مجدد زوج ها به زندگی را فراهم سازیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>